Walka o własne szczęście

Każdy z nas ma prawo do szczęścia. Może dla wszystkich nie jest to tak oczywiste, jakby się mogło wszystkim wydawać. Ale naprawdę, niezależnie od wszystkiego, każdy ma prawo do szczęścia przynoszącego radość w życiu. Nawet poszczególni bohaterowie książek mają do tego prawo – tylko zawsze trzeba o nie powalczyć. Należy wykazać się odpowiednimi chęciami, aby pokazać, że na to szczęście się zasługuje. Chociaż nie wszyscy są do tego skorzy i chętni. Czasem droga do szczęścia jest bardzo wyboista, co pokazuje Katherine Center w swojej książce “To, co bliskie sercu

Wojowniczka do pomocy

Główna bohaterką tej książki jest Cassie. To silna i twarda babka, która zawsze walczy o swoje. Wojowniczka, która doskonale wie czego chce i o czym marzy. Widząc ją wszyscy są pewni, że jest to kobieta na odpowiednim miejscu. Obecnie kobieta pracuje w straży pożarnej i jest czynnym strażakiem. Co więcej, wszyscy doskonale wiedzą, że jest ona niezwykle utalentowaną osobą i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Wielu innych mężczyzn już dawno by zmiękło, jednak nie ona. Nie można się więc dziwić, że jej wkład w pracę i oddanie zostaje docenione przez jej szefów. Cassie cieszy się, że ma takie życie jakie ma – pomimo tego, że jej praca do bezpiecznych nie należy. Pewnego dnia jej szczęśliwy byt zostaje zakłócony przez telefon od schorowanej matki, która prosi ją o pomoc. W normalnych okolicznościach Cassie nie odmówiłaby. To jednak jej matka wiele lat temu w dniu 16 urodzin córki porzuciła ją. Spakowała się i odeszła. To wydarzenie pozostawiło trwały ślad w psychice młodej kobiety. Przez to Cassie nie kocha, bo uważa, że miłość jest przereklamowana.

Życie od nowa

Cassie nie odmawia swojej matce. To dziwne, ale dla kobiety, która ją porzuciła wiele lat temu, teraz ona rzuca pracę i przenosi się do jednostki straży pożarnej w malutkim miasteczku. O ile wcześniej nikt nie dziwił się, że Cassie jest strażakiem w kobiecym wydaniu, o tyle teraz kobieta trafia pomiędzy samych mężczyzn. I to takich, którzy nie uznają kobiet w swoich szeregach, mając je za słabeuszy. Cassie trafia do jednostki z Fryckiem – sympatycznym młodzieńcem, który został strażakiem, ponieważ tak nazywała tradycja rodzinna. Cassie jest pod wpływem Frycka. Dla niej jednak nie ma czegoś takiego, jak miłość w pracy – nawet biorąc pod uwagę emocje, jakie wywołuje w niej mężczyzna. Los jednak chce, że ta dwójka często zmuszona jest do przebywania razem. “To, co bliskie sercu” pokazuje jak potoczą się losy dwójki dzielnych strażaków.

Kobieta zdjęcie utworzone przez cookie_studio - pl.freepik.com